Comanda acum Descatusarea de Sylvia Day-Editura Litera
Comandă acum Descătuşarea de Sylvia Day-Editura Litera
Al 5-lea volum din seria Crossfire acum la Editura Litera
citește recenzia
DESCĂTUȘAREA #1 Bestseller Internațional este acum disponibil în România la Editura Litera.
Sylvia Day este autoarea a peste 20 de titluri care au urcat pe locul 1 în topul New York Times și USA Today, distinse cu numeroase premii și publicate în peste 40 de țări. Cu zeci de milioane de exemplare vândute în întreaga lume, este în topul vânzărilor din 28 de țări.
Gideon Cross. Să mă îndrăgostesc de el a fost cel mai ușor lucru pe care l-am făcut vreodată. S-a întâmplat instantaneu. Complet. Irevocabil.
Să mă căsătoresc cu el a fost un vis devenit realitate. Să rămân căsătorită cu el a fost însă cea mai grea luptă pe care am dus-o vreodată. Iubirea transformă oamenii. A noastră este în același timp un refugiu în fața furtunii și cel mai violent uragan. Două suflete rănite împletite într-un singur spirit. Ne-am descătușat unul în fața celuilalt cele mai tainice și mai urâte secrete. Gideon este oglinda care îmi reflectă toate defectele… și toată frumusețea pe care nu eram capabilă să o văd. El mi-a oferit totul. Acum trebuie să îi demonstrez că pot fi și eu pentru el o stâncă lângă care să se adăpostească. Împreună, le putem ține piept tuturor celor care fac eforturi atât de feroce să intervină între noi. Dar poate că cea mai grea bătălie a noastră se află tocmai în jurămintele care ne dau tărie. Să ne dedicăm iubirii a fost doar începutul. Să luptăm pentru ea este ceva ce fie ne va elibera, fie ne va despărți…
Seria Crossfire a fost publicată până în prezent în 42 de țări, devenind unul dintre
cele mai mari succese comerciale din lume. Cu peste 18 milioane de exemplare vândute la nivel mondial, seria Crossfire este în curs de ecranizare la casa de producție Lionsgate.
„Cel de-al cincilea roman Crossfire al Sylviei Day aduce un final plin de satisfacții pentru povestea lui Gideon și a Evei. Narându-și fiecare povestea în capitole alternative, Eva și Gideon își mărturisesc atracția fizică explozivă, prețuirea pentru modul în care se ajută să-și vindece vechile traume emoționale și încrederea reciprocă tot mai profundă. Oameni fermecători, locuri elegante, sex fierbinte și o căsnicie pasională transformă acest roman într-un final de serie mișcător și încântător.” Publishers Weekly
În seria Crossfire, la Editura Litera, au mai apărut: Revelația, Împlinirea, Atracția, Fascinația.
Descătușarea poate fi găsită în rețeaua Bookstop Litera, în toate librăriile din București și din țară, online pe www.litera.ro, pe www.elefant.ro și librex.ro
Primele 3 volume le am, le-am citit si mi-au placut. Urmeaza sa achizitionez si volumele 4 si 5.
Imi doresc cartea dar va trebui sa mai astept. Poate apar ceva reduceri peste ceva timp. De fapt , va trebui sa iau ultimele 2 volume, restul fiind citite 🙂
Am citit primele 3 volume. Nu am fost prea incantata, deoarece nu sunt pe gustul meu. Dar nu pot lasa seria neterminata .. 🙂
Lectură plăcută pasionaților 🙂
Nu cred ca o sa imi iau volumul prea curand.
Uh! Si ce buna e cartea asta. Dupa ce astia doi mai ca te baga la balamuc cu suisurile si coborasurile lor … iata ca vine si finalul. Un pic cam siropel fata de restul, dar era cazul sa mai vina si liniste in viata protagonistilor. Mmm… si imi place si coperta. E superba. Lecturici placut!
Eu am doar primele trei volume. Din care nu le-am citit decat pe primele doua. Dar mi-as dori sa-mi intregesc seria, asa ca poate in curand o voi face.